DYZAJ MARKET PODZIM, PRAHA CZ
Sep
21
to Sep 22

DYZAJ MARKET PODZIM, PRAHA CZ

SVK: Už túto jeseň sa na pravidelnom pražskom Dyzajn markete odprezentuje aj Vulvora. Dostupné budú všetky modely v bio bavlne. Budem sa na Vás ako aj na samotný event veľmi tešiť.

ENG: This fall for the first time Vulvora will be participating in Prague’s designers market a so called Dyzajn market. I am more than excited to present you the entire organic cotton collection and see all the other designers!

View Event →

BURIZONA
Jun
15
9:00 AM09:00

BURIZONA

BURIZONA! Trh na ktorý sa oplatí zablúdiť v jednu krásnu júnovú sobotu. Nájdete tu množstvo domácej produkcie všetkého druhu. Od zeleniny až po tričká! Teším sa na Vás!

ENG: BURIZONA! A local market worth visiting on a warm June Saturday. An oasis of local production; anything and eveything from vegetables to t-shirts! :D Will be hoping to see you there! ;).

View Event →
POMALO ~ Festival udržateľnosti
May
12
9:00 AM09:00

POMALO ~ Festival udržateľnosti

Teší ma, že tento rok sa VULVORA bude účastniť aj festivalu udržateľnosti! Prídite sa pozrieť na tento výnimočný event kde nie len nakúpite, no najmä veľa nového spoznáte a všeličo sa o udržateľnosti priučíte. Sama sa neviem dočkať! Pre viac klikaj na link nižšie!

I am utterly proud to announce that VULVORA will take part in the upcoming festival of sustainability. If you’re in Bratislava you should definitely check-out the festival since it is not about buying, but mostly about learning! I will be looking forward to meet you guys soon! For more click on a link below!

View Event →